Erkut SEYMENLER – Başlarken…

ERKUT SEYMENLER – Başlarken…

Bursa Strateji Geliştirme Derneği; Erkut SEYMENLER, Serkan AKIN, Rıfat OKUR, Kübra LALOĞLU, Ümit ÖZGÜ, Gülsevin PARTAL ve Ceyhan İBRAHİMOĞLU tarafından kurulmuş resmi bir dernek statüsünde bir sivil toplum kuruluşudur. Kısa adı BUSGED’tir.

Bursa Strateji Geliştirme Derneği; Bursa’nın insanı, doğası ve değerleriyle en iyi, en güzel yere gelmesi için çalışan, köklerine bağlı, yaşadığı zaman diliminin farkında olup, kıymetini bilen; geleceğe sabır, azim ve aşkla yürümeyi şiar edinmiş, iyiliğin, güzelliğin, adaletin, hakkın yanında yer almayı amaç edinmiş bir topluluktur.

Ülkesini, milletini, toprağını çok seven; değişim ve gelişim için önce kendi iç dünyasından, kendi evinden başlamayı düşünüp, kendi şehrinden yola çıkan BUSGED; ‘’İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın’’ düsturu gereğince ilmin, tekniğin, hikmetin, sanatın, estetiğin, özgür düşüncenin peşinde; girişimci, yenilikçi, sürekli öğrenen ve öğreten, iki günü birbirine eşit olmayı aldanmış sayan bir gönüllülük hareketidir.

BUSGED gönüllüleri samimi ve şeffaf bir şekilde kendi donanımları gereğince kendi toprağı için nasıl bir katma değer üretirim derdindedir.

BUSGED olarak Şehircilik, Makine Mühendisliği, Eğitim, Bilim Sanat Felsefe Komisyonları ve Kadın Kültür Kulübü olmak üzere 5 adet komisyon kurduk. Başlangıç aşamasında komisyonlarımız Bursa’nın önde gelen isimlerine sinerji ziyaretleri yaparak bu değerli isimlerin fikirlerinden faydalanmaya çalışıyor. Ayrıca aylık güncel seminer ve söyleşi programları yapmayı planlıyor ve Türkiye’nin çeşitli illerinden  ve Dünyanın değişik ülkelerinden farklı isimlerin düşüncelerini bulacağınız yazılarla karşınıza çıkmaya hazırlanıyoruz.

İnşallah elele, hep birlikte ve halis niyetle Bursamız, Türkiyemiz ve Dünyamız için nice güzel işlere imzamızı atarız.

Muhabbetle…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir